Методист рейтинги

Т/р туман шаҳар ФИШ Бириктирилган фанлари 1. Ташкилий методик ишлар 2. Таълим муассасаларида методик ишларни самарали
ташкил этиш
3.Ҳар хил танлов ва мусобақалардаги иштироки ЖАМИ
1. Ўзининг фан йўналишлари бўйича умумтаълим мактаблари ўқувчиларининг чораклик баҳоларнинг ўртача кўрсаткичи: 1-4-синф бошланғич;
5-11-синф юқори синф;
2. Фан ўқитувчиларининг малака ошириш курслари якуни бўйича (чиқиш тести) тўплаган баллари:
(худудий малака ошириш марказлари маълумотномаси асосида)

3. Туман шаҳар ХТБ тизимидаги фан ўқитувчиларининг тоифалари бўйича кўрсаткичлари:
(жами тумандаги тегишли фан ўқитувчиларга нисбатан фоизда):
Олий тоифалилар



4. Туман шаҳар ХТБ тизимидаги фан ўқитувчиларининг тоифалари бўйича кўрсаткичлари:
(жами тумандаги тегишли фан ўқитувчиларга нисбатан фоизда)
Биринчи тоифалилар



5. Фан методистларининг малака оширганлиги (сертификат асосида):


6. Фан ўқитувчиларининг илғор иш тажрибаларини оммалаштирилиши
(ҳар бир яратилган методик тавсия учун):


7. Ўқувчиларни халқаро баҳолаш дастурларига PISA, PIRLS ва бошқаларга тайёрлаш учун ўқитувчиларни қўшимча материаллар билан таъминлаш бўйича семинар ташкил этиш:
(ҳар бир семинар учун)
8. “Online metodik kun” ташкил этилганлиги:
туман шаҳар миқёсида;
(1 кун олдин сылкани худудий методика бўлимлари тегишли фан методистига тақдим этиш).


9. Август шўъбаларининг самарали ташкил этилганлиги:
туман шаҳар миқёсида;

10. Ўқитувчилар учун тегишли фанидан ўқувчилар билимидаги бўшлиқларни тўлдириш юзасидан фан методистлари томонидан тавсиялар ишлаб чиқилганлиги: 11. Ўқитувчиларга ўқувчилар билан ишлаш (иқтидорли ва ўзлаштириши қийин бўлган ўқувчилар билан ишлаш) бўйича семинар ташкил этилганлиги (ҳар бири учун): 12. Ўқитувчиларга ижтимоий тармоқлардан самарали фойдаланиш усулларини ўргатиш бўйича онлайн ўқувлар ташкил этиш (ҳар бири учун): 13. Фан ўқитувчиларининг “Йилнинг энг яхши фан ўқитувчиси” танловида иштироки:

14. “Фан олимпиада”ларида фанлар кесимида ўқувчиларнинг иштироки(фақат 11-синф): 15. Фан йўналишларига боғлиқ ҳар хил танловларда ўқувчи ва ўқитувчиларнинг иштирок этганлиги:
1-5 балл 55% гача 56-70% гача 71-85% гача 86-100% гача 3% ва ундан юқори бўлса; 3% гача бўлса; 2% гача бўлса; 10% ва ундан юқори бўлса; 10% гача бўлса; 5% гача бўлса; Ўзбекистон Республикаси миқёсида: (А.Авлоний) Халқаро миқёсда: (Курсера) ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; туман шаҳар миқёсида ҳар бир семинар учун; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида Жами ўқитувчиларнинг 50 % гача иштирок этса; 50 % дан ортиқ ўқитувчилар иштирок этса; 50 % гача иштирок этса; 50 % дан ортиқ ўқитувчилар иштирок этса; хар чоракда туман шаҳар миқёсида (хар бир синф учун ишлаб чиқилган битта тавсияга); туман шахар ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Узбекистон Республикаси микёсида туман шахар ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Узбекистон Республикаси микёсида ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; Расмий тарзда ўтказилган Халқаро олимпиада миқёсида; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида;
2 балл 3 балл 4 балл 5 балл 5 балл 3 балл 1 балл 5 балл 3 балл 1 балл 5 балл 5 балл 1 балл 7 балл 3 балл 5 балл 7 балл 2 блал 5 балл 3 балл 5 балл 3 балл 3 балл 5 балл 7 балл 3 балл 5 балл 7 балл 1-ўрин 10 балл 2-ўрин 7 балл 3-ўрин 5 балл 1-ўрин 30 балл 2-ўрин 20 балл 3-ўрин 10 балл 1-ўрин 7 балл 2-ўрин 5 балл 3-ўрин 3 балл 1-ўрин 30 балл 2-ўрин 20 балл 3-ўрин 10 балл 1-ўрин 50 балл 2-ўрин 40 балл 3-ўрин 30 балл 1-ўрин 7 балл 2-ўрин 5 балл 3-ўрин 3 балл 1-ўрин 10 балл 2-ўрин 7 балл 3-ўрин 5 балл
1 Шоманай районы Матмуратова Венера Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар 12 25 5 5 5 5 32 45 16 36 39 6 7 3 241
2 Канлыкол районы Хакимова Алмахан Каракалпак тил,озбек тил 12 20 5 5 5 5 8 7 30 26 51 33 3 5 10 225
3 Нокис район Даулетов Муятдин Дене-тарбия,ЖШТ,музыка,технология 21 3 3 5 3 28 15 80 14 30 202
4 Шымбай районы Калмурзаева Кыргызай Химия,биология,география,физика 12 25 1 1 5 5 15 115 5 6 190
5 Канлыкол районы Караматдинова Айсара Химия,физика,биология 12 20 0 1 6 39 52 27 15 6 178
6 Шоманай районы Реймова Гулбахар Баслауыш класс 12 25 5 5 5 5 15 42 12 9 15 6 156
7 Бозатау районы Турсынова Жадыра биология физика химия география,математика,информатика,экономика 12 25 0 1 5 2 3 79 12 15 154
8 Хожели районы Еримбетова Айымхан Баслауыш класс 12 26 1 3 5 38 42 8 3 9 147
9 Нокис район Султанова Клара Каракалпак тил, озбек тил ,казак тил 13 20 5 5 5 15 15 13 6 15 3 7 5 3 14 144
10 Конырат районы Ешмуратова Гульхаёт Инглис-тили,рус-тили 12 26 5 5 5 5 32 19 15 3 12 3 142
11 Кегейли район Айтымбетов Сулайман Дене-тарбиясы,Технология, музыка 27 1 3 5 4 5 40 35 20 140
12 Конырат районы Ещанова Венера Баслауыш класс 12 26 1 3 5 77 9 6 139
13 Кегейли районы Жаксымуратов Жолкайыр Шет-тили,русс-тили 12 24 1 3 5 5 19 10 12 15 18 124
14 Нокис район Иенова Айпарша Тарийх,хукык,тарбия, экономика 12 24 0 3 5 10 12 24 6 12 6 5 119
15 Канлыкол районы Валиева Зиба Баслауыш класс 12 25 3 5 5 5 8 12 2 5 12 21 115
16 Беруний районы Хаджибаева Дильфуза Математика,информатика физика 12 25 1 1 5 1 30 18 5 3 12 113
17 Нокис район Нуржанова Бахытгул Русс-тил 13 25 5 5 5 5 3 9 26 6 3 3 3 111
18 Беруний районы Акманова Саида Русс- тили 12 25 3 3 7 3 18 9 15 6 101
19 Тахтакопир районы Утепбергенов Бахытбай Баслауыш класс 12 21 5 5 5 9 12 16 3 6 3 3 100
20 Шоманай районай Бекимбетова Гульназ Химия,биология,география,физика,Астраномия 12 20 0 1 5 5 6 21 10 6 6 7 99
21 Амударё районы Маткурбанов Руфат Математика-информатика 12 25 5 5 5 5 3 15 4 3 7 10 99
22 Нокис кала Айтмуратова Диларам Кк-тил, озбек тил,казак-тил 12 25 5 5 5 23 3 3 3 14 98
23 Тахтакопир районы Турданов Омирбек Химия,география,биология,экономика 12 26 3 1 5 6 25 9 6 3 96
24 Беруний районы Юлдашева шоира Тарийх, хукык,тарбия 12 27 1 1 5 9 16 5 3 12 3 94
25 Торткул районы Рахимбоев Музаффар математика-информатика 12 23 3 5 3 7 21 6 7 7 94
26 Торткул районы Эримова Дилбар Шет-тили 13 22 5 5 5 12 3 10 3 3 7 6 94
27 Шымбай районы Уббиниязова Курбанай тарийх,хукык,экономика, исбилерменлик тийкарлары 12 25 1 5 2 12 31 6 94
28 Шымбай районы Даулетиярова Замира Ана-тили хам адебияты,озбек тили,казак тили 12 24 5 3 3 12 18 5 6 5 93
29 Мойнак районы Садикова Злиха Шет-тили, рус-тили,кк-тил,казак,озбек-тил 11 24 3 5 15 15 2 9 3 3 3 93
30 Нокис район Жоламанов Махмуд Математикa,информатика,сызыу 12 20 3 3 5 8 21 2 6 9 3 92
31 Шымбай районы Курбаниязова Паруаз Математика,информатика,сызыу,суурет 12 24 1 3 5 1 15 16 5 3 7 92
32 Шоманай районы Убайдуллаев Даулетбай рус тили 8 18 3 5 5 3 12 8 9 15 6 92
33 Тахтакопир районы Сарсенбаев Ербол Математика-информатика ,физика 12 24 1 3 5 0 12 10 5 3 3 3 9 90
34 Бозатау районы Жуманазарова Сарбиназ Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар,шет-тили, рус-тили 12 20 1 5 3 6 31 9 3 90
35 Кегейли районы Ниязова Гоззал Баслауыш класс 12 26 1 3 5 5 8 15 2 3 9 89
36 Караозек районы Сайманова Рысгул Баслауыш класс 12 26 5 5 5 5 13 9 2 6 88
37 Беруний районы Юлдашев Муса Сабурович География,химия,биология 12 25 1 1 5 1 27 10 6 88
38 Мойнак районы Исмайлова Гумисай Баслауыш класс 12 21 1 5 5 14 21 6 3 88
39 Шымбай районы Бабаханов Бекберген Тарбия пани 4 5 1 1 5 5 3 15 22 5 15 6 87
40 Конырат районы Ещанов Бахтияр Дене-тарбия,мийнет,музыка, технология 4 23 3 3 10 5 6 3 30 87
41 Тахтакопир районы А.Нысанов Хукык, тарийх,тарбия 13 18 1 3 5 3 6 19 15 3 86
42 Конырат районы Молбаева Жанар тарих, ҳуқуқ, экономика 13 25 3 1 10 3 16 6 6 3 86
43 Беруний районы Уразимбетов Улугбек Она-тили ва адабиёти , озбек тили,казак тили,туркмен тили,каракалпак тили тили 12 26 1 5 5 7 6 8 15 85
44 Торткул районы Тажибаева Зульфия Она-тили,адабиёти, озбек-тил 13 25 5 3 5 3 6 10 5 7 3 85
45 Бозатау районы Жуманазарова Гулайым Баслауыш класс, тарбия,тарих, давлат хукук асослари 12 27 1 3 7 12 14 9 85
46 Конырат районы Елмуратова Тазахан Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар 11 24 5 5 18 7 3 7 5 85
47 Торткул районы Балтабаев Азамат Жисмоний тарбия пани ,Технология ЖШТ 4 12 1 3 0 3 12 7 15 7 20 84
48 Тахтакопир районы Аметова Зульфия Кк-тил,озбек-тил,казак тил 13 23 5 5 5 5 3 3 6 7 5 3 83
49 Нокис район Юсупов Парахат Баслауыш класс 11 27 1 5 5 8 6 8 6 6 83
50 Хожели районы Бабажанова Клара шет-тили, рус тили 12 25 5 5 5 5 8 3 4 3 3 5 83
51 Тахтакопир районы Нуратдинов Нажим Дене-тарбиясы, Технология 5 13 1 5 10 16 10 7 15 82
52 Конырат районы Даулетназарова Гульназ Математика информатика чизмачилик 12 24 1 3 5 6 12 4 3 12 82
53 Шымбай районы Бегжанов Ержан Баслауыш класс 12 27 1 3 5 20 8 5 81
54 Караозек районы Махаматдинов Ильяс математика-информатика,сызыу 15 26 1 5 5 5 3 12 8 80
55 Бозатау районы Ержепов Ахмет жисмоний тарбия технология мусика ЁЧТ тасвирий санъат 4 14 1 3 0 6 2 3 20 7 20 80
56 Нокис кала Султанова Венера Русс-тили 12 26 5 5 5 3 14 10 80
57 Турткул районы Мамутова Гулжан Химия, биология, физика, география 12 24 1 1 1 39 2 80
58 Нокис кала Уралбаева Кумшагул Баслауыш класс 12 26 1 5 35 79
59 Нокис кала Гуламанов Еркин Шет-тили 12 28 5 5 5 5 8 2 7 77
60 Шоманай районы Тилеумуратов Жаксымурат хукык, тарбия,тарих,экономика 12 17 0 1 5 7 12 4 3 6 9 76
61 Мойнак районы Хожалепесова Диларам Физика,химия,биология,география 12 17 0 0 5 6 24 12 76
62 Амударё методисти Кенджаева Тамара Русс-тили 11 24 5 5 4 9 8 9 75
63 Торткул районы Абдуллаева Завра Баслауыш класс 12 25 1 3 18 15 74
64 Кегейли районы Кайыпова Дильфуза Каракалпак тил ,адебияты, озбек тил, казак тил 12 25 1 5 5 12 2 3 3 6 74
65 Конырат районы Кунназарова Мухаббат химия, биология, физика, география 12 24 3 3 6 6 8 3 6 3 74
66 Караозек районы Карабаев Марат Дене-тарбиясы,технология,музыка,суурет,ЖШТ 26 5 5 0 10 7 20 73
67 Мойнак районы Каллыбеков Сабитбай Математика-информатика 12 13 5 3 2 27 8 3 73
68 Кегейли район Алланиязов Бахадурбек Математика-информатика, сызыу 12 26 1 1 5 5 7 15 72
69 Кегейли районы Бекмуратов Еркинбай Тарбия пани , ЖШТ 5 0 1 5 3 51 6 71
70 Шоманай районы Уснатдинова Турсынай Математика-информатика 12 17 3 3 5 0 18 3 9 70
71 Караозек районы Бауетдинов Мухитдин Русс-тили, шет-тили 8 22 5 5 5 5 4 16 70
72 Беруний районы Азимбаева Тарбия Бослауыш класс 12 25 5 5 5 6 10 68
73 Торткул районы Рахметова Индира Русс-тили, музыка 12 26 5 5 6 8 6 68
74 Амударё районы Оллаёров Отабек Химия, физика, биология 12 24 1 3 0 7 6 7 5 3 68
75 Тахиятас районы Шарапов Азамат Математика,информатика, физика ,Биология, химия 12 26 3 5 1 21 68
76 Шымбай районы Зарекеев Адил шет-тили ,русс-тили 12 26 5 1 5 4 14 67
77 Тахиятас районы Альжанова Гулраушан Кк-тил и мамлекетлик тили, озбек тили, казак тили, туркмен тили 12 24 3 5 6 6 3 5 3 67
78 Кегейли районы Ембергенова Улжан физика,химия,география ,биология 12 25 0 1 5 7 7 3 6 66
79 Амударё районы Матмуратов Уткир Она-тили ва одабиёти,казак, кк-тил, туркмен 12 29 1 3 1 5 7 5 3 66
80 Нокис кала Ержанова Маржан Тарийх,хукык,тарбия 12 26 1 3 5 4 12 3 66
81 Нокис кала Каипова Менюра Химия,биология,физика,география 12 24 3 1 5 5 4 9 3 66
82 Нокис район Ташполатов Азат Шет-тили 12 27 1 3 5 4 10 3 65
83 Хожели районы Даулетова Мийригул Она тили ва адабиёти, узбек тили, козок тили туркман тиллари 12 25 5 5 3 7 5 3 65
84 Торткул районы Саидова Шийрин Тарийх фани 12 27 1 3 2 6 6 7 64
85 Елликкала районы Нуриллаев Иномжон инглис-тили , француз,рус-тили 12 24 5 5 5 6 7 64
86 Тахиятас районы Хабибуллаев Аббаз Тарийх, хукыктаныу, тарбия пани 12 27 1 5 5 1 10 3 64
87 Беруний районы Кучкаров Хамид шет- тили 12 18 1 1 5 2 3 18 3 63
88 Тахтакопир районы Палуанова Айнура Инглис тили,русс-тили 13 21 5 5 5 1 3 4 3 3 63
89 Елликкала районы Курбанов Жавлон Физика,химия,биология,география 13 24 5 3 5 0 6 7 63
90 Канлыкол районы Зарлыков Тимур шет-тил, русс-тили 12 27 1 5 5 4 8 62
91 Канлыкол районы Исмайлов Женисбай Дене-тарбия, ЖШТ,технология, музыка 26 1 5 5 2 10 7 5 61
92 Караозек районы Турганбекова Маржангул Химия,биология,география,физика,экономика 13 24 1 3 5 5 3 0 3 3 60
93 Канлыкол районы Нурманов Тилепбай Математика,информатика, сызыу 12 24 1 3 5 3 6 3 3 60
94 Амударё районы Абдуллаев Элдар Шет-тили, инглис,франсуз, немец 12 26 3 5 5 2 0 7 60
95 Караозек районы Сагатдинов Серик Тарийх,хукык,тарбия пани 13 27 0 1 5 0 3 8 3 60
96 Нокис кала Кадиров Ринат Дене-тарбия,музыка, технология, 25 1 5 12 10 7 60
97 Шымбай районы Танирбергенов Абдигафур дене-тарбия,мийнет,музыка, 22 1 3 5 3 14 5 7 60
98 Хожели районы Маткурбанов Таваккал Математика информатика физика 12 24 1 5 5 5 2 6 60
99 Нокис район Бекмуратов Ажинияз физика,химия,география,биология 12 16 1 1 5 3 6 6 9 59
100 Кегейли районы Отегенова Гулшат Тарийх,хукыктаныу,экономика 12 25 0 1 5 5 2 5 3 58
101 Нокис кала Инаева Кумисхан Математика-информатика, 12 25 5 5 1 7 3 58
102 Елликкала районы Нурметова Наргиза Она-тили ва Одабиёти, казак,озбек,туркмен каракалпак тил 12 25 5 5 2 3 6 58
103 Тахиятас районы Аметова Гулзар Баслауыш класс 12 27 1 3 12 3 58
104 Шоманай районы Авезмуратов Сметулла Шет-тили 12 13 0 3 5 5 1 6 2 6 3 56
105 Мойнак районы Хожабаева Гульнара Тарийх,хукык,экономика тарбия 12 23 0 1 4 3 10 3 56
106 Канлыкол районы Хожамуратов Бердан Тарийх, хуккык,тарбия пани, география 12 27 0 1 4 3 6 53
107 Елликкала районы Ходжахметов Азербай математика-информатика 13 25 5 5 0 5 53
108 Тахиятас районы Палванов Азиз Инглис тили, рус-тили, немис тили, француз тили 12 24 5 5 7 53
109 Хожели районы Юсупов Полат Дене-тарбия,музыка 17 5 5 5 1 20 53
110 Хожели районы Дурдыева Гулзира Тарих, хукык, тарбия пани 12 18 0 3 2 18 53
111 Хожели районы Индаминов Максет Химия, биология,география 12 24 1 1 5 1 3 6 53
112 Амударё районы Мурадов Шерзод Баслауыш класс 12 26 1 3 7 3 52
113 Шоманай районы Рейимов Руслан Дене-тарбия,сызыу,технология,музыка, ЖШТ 28 1 3 5 5 4 5 51
114 Караозек районы Каримуллаева Гулзада Ана-тил,адебияты, озбек-тил,казак тил 12 17 5 5 0 2 3 7 51
115 Амударё районы Хайтимбетов Одилбек География,тарийх,хукык, тарбия 12 24 1 3 0 7 47
116 Амударё районы Худайбергенова Каромат суурет, технология, музыка 26 1 3 5 5 0 7 47
117 Елликкала районы Эгамбердиева Дилрабо Баслауыш класс 12 25 1 3 4 45
118 Елликкала районы Искандаров Равшанбек Дене-тарбия,ЖШТ,Технология, музыка,суурет 22 1 3 5 1 6 7 45
119 Елликкала районы Джумагелдиев Талгат Тарийх,хукык, Тарбия, экономика 13 21 3 3 0 40
120 Беруний районы Раймбаев Акбар Жисмоний тарбия, ЁЧТ 14 1 1 0 10 7 5 38
121 Хожели районы Бердибаев Батырбай Сызыу, суурет, технология 25 1 3 2 6 37
122 Конырат районы Усерова Манзура Тарбия 4 0 5 5 0 13 6 33
123 Тахиятас районы Арзуов Пийшенбай Дене-тарбиясы, суурет, сызыу, технология 13 1 1 2 14 31
124 Амударё районы Абдуллаев Нурбек Дене-тарбия,ЖШТ 18 1 3 8 30
125 Мойнак районы Байниязов Сапарнияз ЖШТ,музыка, дене-тарбия, суурет 13 0 1 5 2 2 3 3 29
painting icon

Мәнзил

Қарақалпақстан Республикасы, Нөкис қаласы, А.Досназарова көшеси, 62

email icon

Електрон почта

qoraqalpogiston_xtv@xtv.uz mno.rk@exat.uz

cordless screw driver icon

Жумыс күнлери

Жумыс күнлери: Дүйшемби - Жума. Жумыс ўақты: 9:00 - 18:00.