Методист рейтинги

Т/р туман шаҳар ФИШ Бириктирилган фанлари 1. Ташкилий методик ишлар 2. Таълим муассасаларида методик ишларни самарали
ташкил этиш
3.Ҳар хил танлов ва мусобақалардаги иштироки ЖАМИ
1. Ўзининг фан йўналишлари бўйича умумтаълим мактаблари ўқувчиларининг чораклик баҳоларнинг ўртача кўрсаткичи: 1-4-синф бошланғич;
5-11-синф юқори синф;
2. Фан ўқитувчиларининг малака ошириш курслари якуни бўйича (чиқиш тести) тўплаган баллари:
(худудий малака ошириш марказлари маълумотномаси асосида)

3. Туман шаҳар ХТБ тизимидаги фан ўқитувчиларининг тоифалари бўйича кўрсаткичлари:
(жами тумандаги тегишли фан ўқитувчиларга нисбатан фоизда):
Олий тоифалилар



4. Туман шаҳар ХТБ тизимидаги фан ўқитувчиларининг тоифалари бўйича кўрсаткичлари:
(жами тумандаги тегишли фан ўқитувчиларга нисбатан фоизда)
Биринчи тоифалилар



5. Фан методистларининг малака оширганлиги (сертификат асосида):


6. Фан ўқитувчиларининг илғор иш тажрибаларини оммалаштирилиши
(ҳар бир яратилган методик тавсия учун):


7. Ўқувчиларни халқаро баҳолаш дастурларига PISA, PIRLS ва бошқаларга тайёрлаш учун ўқитувчиларни қўшимча материаллар билан таъминлаш бўйича семинар ташкил этиш:
(ҳар бир семинар учун)
8. “Online metodik kun” ташкил этилганлиги:
туман шаҳар миқёсида;
(1 кун олдин сылкани худудий методика бўлимлари тегишли фан методистига тақдим этиш).


9. Август шўъбаларининг самарали ташкил этилганлиги:
туман шаҳар миқёсида;

10. Ўқитувчилар учун тегишли фанидан ўқувчилар билимидаги бўшлиқларни тўлдириш юзасидан фан методистлари томонидан тавсиялар ишлаб чиқилганлиги: 11. Ўқитувчиларга ўқувчилар билан ишлаш (иқтидорли ва ўзлаштириши қийин бўлган ўқувчилар билан ишлаш) бўйича семинар ташкил этилганлиги (ҳар бири учун): 12. Ўқитувчиларга ижтимоий тармоқлардан самарали фойдаланиш усулларини ўргатиш бўйича онлайн ўқувлар ташкил этиш (ҳар бири учун): 13. Фан ўқитувчиларининг “Йилнинг энг яхши фан ўқитувчиси” танловида иштироки:

14. “Фан олимпиада”ларида фанлар кесимида ўқувчиларнинг иштироки(фақат 11-синф): 15. Фан йўналишларига боғлиқ ҳар хил танловларда ўқувчи ва ўқитувчиларнинг иштирок этганлиги:
1-5 балл 55% гача 56-70% гача 71-85% гача 86-100% гача 3% ва ундан юқори бўлса; 3% гача бўлса; 2% гача бўлса; 10% ва ундан юқори бўлса; 10% гача бўлса; 5% гача бўлса; Ўзбекистон Республикаси миқёсида: (А.Авлоний) Халқаро миқёсда: (Курсера) ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; туман шаҳар миқёсида ҳар бир семинар учун; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида Жами ўқитувчиларнинг 50 % гача иштирок этса; 50 % дан ортиқ ўқитувчилар иштирок этса; 50 % гача иштирок этса; 50 % дан ортиқ ўқитувчилар иштирок этса; хар чоракда туман шаҳар миқёсида (хар бир синф учун ишлаб чиқилган битта тавсияга); туман шахар ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Узбекистон Республикаси микёсида туман шахар ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Узбекистон Республикаси микёсида ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида; Расмий тарзда ўтказилган Халқаро олимпиада миқёсида; ҚҚР, Тошкент шаҳри ва вилоят миқёсида; Ўзбекистон Республикаси миқёсида;
2 балл 3 балл 4 балл 5 балл 5 балл 3 балл 1 балл 5 балл 3 балл 1 балл 5 балл 5 балл 1 балл 7 балл 3 балл 5 балл 7 балл 2 блал 5 балл 3 балл 5 балл 3 балл 3 балл 5 балл 7 балл 3 балл 5 балл 7 балл 1-ўрин 10 балл 2-ўрин 7 балл 3-ўрин 5 балл 1-ўрин 30 балл 2-ўрин 20 балл 3-ўрин 10 балл 1-ўрин 7 балл 2-ўрин 5 балл 3-ўрин 3 балл 1-ўрин 30 балл 2-ўрин 20 балл 3-ўрин 10 балл 1-ўрин 50 балл 2-ўрин 40 балл 3-ўрин 30 балл 1-ўрин 7 балл 2-ўрин 5 балл 3-ўрин 3 балл 1-ўрин 10 балл 2-ўрин 7 балл 3-ўрин 5 балл
1 Шоманай районы Матмуратова Венера Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар 8 21 5 5 5 5 32 18 6 24 27 3 7 3 169
2 Канлыкол районы Хакимова Алмахан Каракалпак тил,озбек тил 8 16 5 5 5 5 8 7 18 10 27 21 3 5 10 153
3 Бозатау районы Турсынова Жадыра биология физика химия география,математика,информатика,экономика 8 21 0 1 2 3 65 12 9 121
4 Канлыкол районы Караматдинова Айсара Химия,физика,биология 8 16 0 1 6 30 36 9 9 6 121
5 Шымбай районы Калмурзаева Кыргызай Химия,биология,география,физика 8 21 1 1 5 5 3 65 5 6 120
6 Кегейли район Айтымбетов Сулайман Дене-тарбиясы,Технология, музыка, ЖШТ 23 1 3 5 4 40 21 20 117
7 Конырат районы Ещанова Венера Баслауыш класс 8 22 1 3 5 77 116
8 Шоманай районы Реймова Гулбахар Баслауыш класс 8 21 5 5 5 5 15 21 6 9 9 6 115
9 Нокис район Даулетов Муятдин Дене-тарбия,ЖШТ,музыка,технология 17 3 3 5 40 14 30 112
10 Нокис район Султанова Клара Каракалпак тил, озбек тил ,казак тил 9 16 5 5 5 15 9 4 6 3 3 7 5 3 14 109
11 Конырат районы Ешмуратова Гульхаёт Инглис-тили,рус-тили 8 22 5 5 5 5 32 6 15 3 3 109
12 Хожели районы Еримбетова Айымхан Баслауыш класс 8 22 1 3 5 38 18 2 3 6 106
13 Кегейли районы Жаксымуратов Жолкайыр Шет-тили,русс-тили 8 20 1 3 5 5 19 10 12 3 12 98
14 Нокис кала Айтмуратова Диларам Кк-тил, озбек тил,казак-тил 8 21 5 5 5 23 3 3 14 87
15 Нокис район Иенова Айпарша Тарийх,хукык,тарбия, экономика 8 20 0 3 5 10 9 11 6 6 3 5 86
16 Беруний районы Хаджибаева Дильфуза Математика,информатика физика 8 21 1 1 5 1 18 10 5 3 12 85
17 Тахтакопир районы Утепбергенов Бахытбай Баслауыш класс 8 17 5 5 5 9 9 12 3 3 3 3 82
18 Тахтакопир районы Турданов Омирбек Химия,география,биология,экономика 8 21 3 1 5 6 20 9 6 3 82
19 Нокис район Нуржанова Бахытгул Русс-тил 9 21 5 5 5 5 3 9 9 3 3 3 80
20 Шымбай районы Курбаниязова Паруаз Математика,информатика,сызыу,суурет 8 20 1 3 5 1 15 12 5 3 7 80
21 Шоманай районай Бекимбетова Гульназ Химия,биология,география,физика,Астраномия 8 16 0 1 5 5 6 15 10 6 6 78
22 Амударё районы Маткурбанов Руфат Математика-информатика 8 21 5 5 5 5 3 9 2 3 7 5 78
23 Конырат районы Елмуратова Тазахан Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар 7 20 5 5 18 7 3 7 5 77
24 Тахтакопир районы Жамалатдинов Икрам Математика-информатика ,физика 8 20 1 3 5 0 9 6 5 3 3 3 9 75
25 Мойнак районы Садикова Злиха Шет-тили, рус-тили,кк-тил,казак,озбек-тил 8 20 3 5 15 9 2 6 3 3 74
26 Тахтакопир районы Аметова Зульфия Кк-тил,озбек-тил,казак тил 9 18 5 5 5 5 3 6 7 5 3 71
27 Нокис кала Султанова Венера Русс-тили 8 21 5 5 5 3 14 10 71
28 Нокис кала Уралбаева Кумшагул Баслауыш класс 8 22 1 5 35 71
29 Канлыкол районы Валиева Зиба Баслауыш класс 8 21 3 5 5 5 8 6 2 5 3 71
30 Хожели районы Бабажанова Клара шет-тили, рус тили 8 21 5 5 5 5 8 3 3 3 5 71
31 Беруний районы Акманова Саида Русс- тили 8 21 3 3 7 10 3 9 6 70
32 Торткул районы Эримова Дилбар Шет-тили 9 18 5 5 5 12 2 7 6 69
33 Нокис кала Гуламанов Еркин Шет-тили 8 24 5 5 5 5 8 2 7 69
34 Шоманай районы Убайдуллаев Даулетбай рус тили 8 14 3 5 5 3 9 4 6 6 6 69
35 Конырат районы Молбаева Жанар тарих, ҳуқуқ, экономика 9 21 3 1 10 3 12 6 3 68
36 Шоманай районы Тилеумуратов Жаксымурат хукык, тарбия,тарих,экономика 8 12 0 1 5 7 12 4 3 6 9 67
37 Нокис район Жоламанов Махмуд Математикa,информатика,сызыу 8 16 3 3 5 8 15 6 3 67
38 Беруний районы Юлдашева шоира Тарийх, хукык,тарбия 8 22 1 1 5 9 6 5 6 3 66
39 Бозатау районы Ержепов Ахмет жисмоний тарбия технология мусика ЁЧТ тасвирий санъат 10 1 3 0 2 3 20 7 20 66
40 Шымбай районы Бегжанов Ержан Баслауыш класс 8 22 1 3 5 20 2 5 66
41 Шымбай районы Даулетиярова Замира Ана-тили хам адебияты,озбек тили,казак тили 8 20 5 3 3 9 8 5 5 66
42 Караозек районы Сайманова Рысгул Баслауыш класс 8 21 5 5 5 5 13 3 65
43 Караозек районы Махаматдинов Ильяс математика-информатика,сызыу 10 22 1 5 5 5 3 12 2 65
44 Нокис район Юсупов Парахат Баслауыш класс 7 23 1 5 5 8 3 4 3 6 65
45 Бозатау районы Жуманазарова Сарбиназ Она тили ва адабиёти, узбек тили ва кардош тиллар,шет-тили, рус-тили 8 20 1 5 3 22 3 3 65
46 Кегейли районы Ниязова Гоззал Баслауыш класс 8 22 1 3 5 5 8 9 3 64
47 Мойнак районы Исмайлова Гумисай Баслауыш класс 8 17 1 5 5 14 9 2 3 64
48 Торткул районы Рахимбоев Музаффар математика-информатика 8 19 3 5 3 7 9 2 7 63
49 Беруний районы Уразимбетов Улугбек Она-тили ва адабиёти , озбек тили,казак тили,туркмен тили,каракалпак тили тили 8 22 1 5 5 7 3 2 9 62
50 Шоманай районы Уснатдинова Турсынай Математика-информатика 8 13 3 3 5 0 18 3 9 62
51 Бозатау районы Жуманазарова Гулайым Баслауыш класс, тарбия,тарих, давлат хукук асослари 8 22 1 3 7 6 12 3 62
52 Тахтакопир районы А.Нысанов Хукык, тарийх,тарбия 9 14 1 3 5 3 3 17 3 3 61
53 Амударё методисти Кенджаева Тамара Русс-тили 7 20 5 5 4 9 2 9 61
54 Тахиятас районы Шарапов Азамат Математика,информатика, физика 8 22 3 5 1 21 60
55 Тахтакопир районы Нуратдинов Нажим Дене-тарбиясы, Технология 9 1 5 10 12 7 15 59
56 Беруний районы Юлдашев Муса Сабурович География,химия,биология 8 21 1 1 5 1 15 4 3 59
57 Тахиятас районы Альжанова Гулраушан Кк-тил и мамлекетлик тили, озбек тили, казак тили, туркмен тили 8 20 3 5 6 6 3 5 3 59
58 Кегейли район Алланиязов Бахадурбек Математика-информатика, сызыу 8 22 1 1 5 5 7 9 58
59 Амударё районы Матмуратов Уткир Она-тили ва одабиёти,казак, кк-тил, туркмен 8 25 1 3 1 5 7 5 3 58
60 Нокис кала Ержанова Маржан Тарийх,хукык,тарбия 8 22 1 3 5 4 12 3 58
61 Канлыкол районы Исмайлов Женисбай Дене-тарбия, ЖШТ,технология, музыка 22 1 5 5 2 10 7 5 57
62 Хожели районы Даулетова Мийригул Она тили ва адабиёти, узбек тили, козок тили туркман тиллари 8 21 5 5 3 7 5 3 57
63 Конырат районы Даулетназарова Гульназ Математика информатика чизмачилик 8 20 1 3 5 6 6 4 3 56
64 Нокис кала Каипова Менюра Химия,биология,физика,география 8 20 3 1 5 5 4 6 3 55
65 Торткул районы Тажибаева Зульфия Она-тили,адабиёти, озбек-тил 9 21 5 3 5 3 5 3 54
66 Торткул районы Абдуллаева Завра Баслауыш класс 8 21 1 3 18 3 54
67 Мойнак районы Хожалепесова Диларам Физика,химия,биология,география 8 13 0 0 5 6 18 4 54
68 Кегейли районы Кайыпова Дильфуза Каракалпак тил ,адебияты, озбек тил, казак тил 8 21 1 5 12 6 53
69 Тахиятас районы Султамуратова Гулзийра Химия, биология 8 21 0 1 1 7 15 53
70 Амударё районы Абдуллаев Элдар Шет-тили, инглис,франсуз, немец 8 22 3 5 5 2 0 7 52
71 Хожели районы Маткурбанов Таваккал Математика информатика физика 8 20 1 5 5 5 2 6 52
72 Елликкала районы Нуриллаев Иномжон инглис-тили , француз,рус-тили 8 20 5 5 6 7 51
73 Беруний районы Азимбаева Тарбия Бослауыш класс 8 21 5 5 5 6 50
74 Караозек районы Бауетдинов Мухитдин Русс-тили, шет-тили 8 18 5 5 5 5 4 50
75 Нокис кала Инаева Кумисхан Математика-информатика, 8 21 5 5 1 7 3 50
76 Елликкала районы Нурметова Наргиза Она-тили ва Одабиёти, казак,озбек,туркмен каракалпак тил 8 21 5 5 2 3 6 50
77 Шымбай районы Уббиниязова Курбанай тарийх,хукык,экономика, исбилерменлик тийкарлары 8 21 1 5 2 13 50
78 Тахиятас районы Аметова Гулзар Баслауыш класс 8 23 1 3 12 3 50
79 Конырат районы Кунназарова Мухаббат химия, биология, физика, география 8 20 3 3 6 3 4 3 50
80 Тахтакопир районы Палуанова Айнура Инглис тили,русс-тили 9 17 5 5 5 1 4 3 49
81 Нокис район Бекмуратов Ажинияз физика,химия,география,биология 8 12 1 1 5 3 6 4 9 49
82 Канлыкол районы Нурманов Тилепбай Математика,информатика, сызыу 8 20 1 3 5 3 6 3 49
83 Елликкала районы Курбанов Жавлон Физика,химия,биология,география 9 20 5 3 5 0 7 49
84 Шымбай районы Зарекеев Адил шет-тили ,русс-тили 8 22 5 1 5 4 4 49
85 Хожели районы Юсупов Полат Дене-тарбия,музыка 13 5 5 5 1 20 49
86 Шоманай районы Авезмуратов Сметулла Шет-тили 8 9 0 3 5 5 1 6 2 6 3 48
87 Нокис район Ташполатов Азат Шет-тили 8 22 1 3 5 4 2 3 48
88 Шымбай районы Танирбергенов Абдигафур дене-тарбия,мийнет,музыка, 18 1 3 5 3 6 5 7 48
89 Караозек районы Турганбекова Маржангул Химия,биология,география,физика,экономика 9 20 1 3 5 3 0 3 3 47
90 Канлыкол районы Зарлыков Тимур шет-тил, русс-тили 8 22 1 5 5 4 2 47
91 Шоманай районы Рейимов Руслан Дене-тарбия,сызыу,технология,музыка, ЖШТ 23 1 3 5 5 4 5 46
92 Торткул районы Рахметова Индира Русс-тили, музыка 8 22 5 5 6 46
93 Амударё районы Оллаёров Отабек Химия, физика, биология 8 20 1 3 0 7 7 46
94 Караозек районы Сагатдинов Серик Тарийх,хукык,тарбия пани 9 23 0 1 5 0 3 2 3 46
95 Караозек районы Каримуллаева Гулзада Ана-тил,адебияты, озбек-тил,казак тил 8 17 5 5 0 3 7 45
96 Елликкала районы Ходжахметов Азербай математика-информатика 9 21 5 5 0 5 45
97 Шымбай районы Бабаханов Бекберген Тарбия пани 0 1 1 5 5 3 16 5 6 3 45
98 Тахиятас районы Хабибуллаев Аббаз Тарийх, хукыктаныу, тарбия пани 8 22 1 5 5 1 3 45
99 Тахиятас районы Палванов Азиз Инглис тили, рус-тили, немис тили, француз тили 8 20 5 5 7 45
100 Кегейли районы Ембергенова Улжан физика,химия,география ,биология 8 21 0 1 7 7 44
101 Канлыкол районы Хожамуратов Бердан Тарийх, хуккык,тарбия пани, география 8 22 0 1 4 3 6 44
102 Амударё районы Мурадов Шерзод Баслауыш класс 8 22 1 3 7 3 44
103 Мойнак районы Каллыбеков Сабитбай Математика-информатика 8 9 5 3 2 15 2 44
104 Торткул районы Саидова Шийрин Тарийх фани 8 22 1 3 2 7 43
105 Кегейли районы Отегенова Гулшат Тарийх,хукыктаныу,экономика 8 21 0 1 5 5 3 43
106 Амударё районы Худайбергенова Каромат суурет, технология, музыка 22 1 3 5 5 0 7 43
107 Беруний районы Кучкаров Хамид шет- тили 8 18 1 1 2 10 40
108 Конырат районы Ещанов Бахтияр Дене-тарбия,мийнет,музыка, технология 19 3 3 10 5 40
109 Амударё районы Хайтимбетов Одилбек География,тарийх,хукык, тарбия 8 20 1 3 0 7 39
110 Нокис кала Кадиров Ринат Дене-тарбия,музыка, технология, 21 1 5 12 39
111 Хожели районы Индаминов Максет Химия, биология,география 8 20 1 1 5 1 3 39
112 Беруний районы Раймбаев Акбар Жисмоний тарбия, ЁЧТ 14 1 1 0 10 7 5 38
113 Мойнак районы Хожабаева Гульнара Тарийх,хукык,экономика тарбия 8 18 0 1 4 3 4 38
114 Елликкала районы Эгамбердиева Дилрабо Баслауыш класс 8 21 1 3 4 37
115 Хожели районы Бердибаев Батырбай Сызыу, суурет, технология 21 1 3 2 6 33
116 Турткул районы Мамутова Гулжан Химия, биология, физика, география 8 20 1 1 1 2 33
117 Караозек районы Карабаев Марат Дене-тарбиясы,технология,музыка,суурет,ЖШТ 22 5 5 0 32
118 Елликкала районы Искандаров Равшанбек Дене-тарбия,ЖШТ,Технология, музыка,суурет 22 1 3 5 1 32
119 Елликкала районы Джумагелдиев Талгат Тарийх,хукык, Тарбия, экономика 9 17 3 3 0 32
120 Хожели районы Дурдыева Гулзира Тарих, хукык, тарбия пани 8 14 0 3 2 4 31
121 Амударё районы Абдуллаев Нурбек Дене-тарбия,ЖШТ 18 1 3 8 30
122 Тахиятас районы Арзуов Пийшенбай Дене-тарбиясы, суурет, сызыу, технология 9 1 1 2 14 27
123 Мойнак районы Байниязов Сапарнияз ЖШТ,музыка, дене-тарбия, суурет 13 0 1 5 2 3 24
124 Конырат районы Усерова Манзура Тарбия 0 0 5 5 0 4 6 20
125 Торткул районы Балтабаев Азамат Жисмоний тарбия пани ,Технология 8 1 3 0 2 14
126 Кегейли районы Бекмуратов Еркинбай Тарбия пани 0 0 1 5 3 2 11
painting icon

Мәнзил

Қарақалпақстан Республикасы, Нөкис қаласы, А.Досназарова көшеси, 62

email icon

Електрон почта

qoraqalpogiston_xtv@xtv.uz mno.rk@exat.uz

cordless screw driver icon

Жумыс күнлери

Жумыс күнлери: Дүйшемби - Жума. Жумыс ўақты: 9:00 - 18:00.